ЧТОБЫ ПЕЛА ДУША, ЧТОБЫ БИЛИСЬ СЕРДЦА, ЧТОБЫ МЫ…

Автор:olga_olga

ЧТОБЫ ПЕЛА ДУША, ЧТОБЫ БИЛИСЬ СЕРДЦА, ЧТОБЫ МЫ…

ЧТОБЫ ПЕЛА ДУША, ЧТОБЫ БИЛИСЬ СЕРДЦА, ЧТОБЫ МЫ СОБИРАЛИСЬ ВО ИМЯ ТВОРЦА…

VIII Международный фестиваль авторской православной песни «Утренняя заря»

«ЧТОБЫ ПЕЛА ДУША, ЧТОБЫ БИЛИСЬ СЕРДЦА, ЧТОБЫ МЫ СОБИРАЛИСЬ ВО ИМЯ ТВОРЦА…»

Ці слова із пісні білоруської бардівської виконавиці Тетяни Дашкевич рефреном звучали під час Міжнародного фестивалю авторської православної пісні «Утренняя заря», який 24 липня, в День пам’яті святої рівноапостольної Київської княгині Ольги, в центральному парку Коростеня зібрав всіх, хто живе з любов’ю в серці до Бога, ближнього свого, хто цінує мир і спокій, правду й духовність, доброчесність та людяність… Православне свято добра і милосердя, душевності й миролюбивості проходило за підтримки виконавчого комітету Коростенської міської ради та з благословення митрополита Овруцького і Коростенського Віссаріона.

Неділя 24 липня… Пообідня тепла й сонячна пора… Всі Ольги та Оленьки святкують свої іменини, а православна церква вшановує пам’ять рівноапостольної княгині Ольги. Саме на її честь в храмах зранку були проведені святкові літургії, а затим концерт в центральному парку, біля вод Ужа та її купальні, де колись омивала своє тіло та насолоджувалася красою древлянських краєвидів мудра правителька, перша християнка князівства Київського. Саме про це, звертаючись до всіх гостей фестивалю, казав владика Віссаріон.

«Княгиня Ольга увійшла в історію як мудра жінка, людина високої духовності; вона відкинула язичництво і прийняла віру християнську, розвивала країну в мирі, злагоді, любові…», – каже митрополит Овруцький і Коростенський, затим нагадує, що свята віра дарує зцілення і кожному потрібно пізнати істину, «і вона зробить нас вільними…».

Щиро подякували всім, хто завітав на свято православної пісні, міський голова Володимир Москаленко та народний депутат України Володимир Арешонков. Вони зазначили, що «Утренняя заря» вже ввосьме проходить у місті, і кожного року прихильників концерту стає все більше і більше. Люди з нетерпінням чекають на 24 липня, коли можна поринути у світ роздумів, непередаваних відчуттів, коли душа і розум в унісон перемежовуються в нотах світлих і одночасно таких незвіданих, де порятунок і пораду дає кожне слово, звук, ритм, милозвучна мелодія…

Після того, як священнослужителі провели святковий молебень, ведучі свята, зокрема й матінка Ірина Угніч, керівниця хорового колективу «Дзвін», запросили на культурний духовний вечір присутніх, які розмістились на міцних валунах вільно та невимушено (до речі, було багато дітей і сімейних пар). Також чудовим концертом могли насолодитися і користувачі Інтернету, адже він транслювався в он-лайн режимі. Та ніщо не могло зрівнятися зі сплетінням слова Божого, поєднаного з прохолодою Ужа і свіжим подихом природи Полісся…

– Второй год подряд ми проводим «Утреннюю зарю» без ее основателя – отца Александра Воронцова. Он смотрит, видит и слушает нас, но уже с небес… Мы благодарны ему за возможность встречаться, прославлять Господа в песне, нести благодать Божию людям… – каже матінка Ірина. І саме її колектив «Дзвін» з Привороття Брусилівщини першим, під її диригуванням та у співучому звучанні ніжного сопрано, розпочав концертну програму.

«Льются песни»… Перше слово, нота, і в душі ніби щось защеміло, захвилювалося, а затим заспокоїлось і весь час зберігало тепло… І такі почуття дарував кожен православний піснеспів, написаний автором з потаємних глибин розуму і серця… А учасниками фестивалю були люди з різних міст, навіть країн, діти, і їх об’єднувало одне – любов до Бога, смирення й доброта. Своєю творчістю поділився з людьми і священик Володимир Шинкарук, православний бард, засновник групи «Золотые купола Киева». Свій виступ він розпочав з презентації нової історичної пісні «Избранница Божия Ольга». На мить кожен перемістився у час давньоруський, войовничий, але вже з вірою християнською. Лунала з вуст священика і жартівлива пісня-полька «Поспешим», де автор кожним веселим рядком розповідав як важливо відвідувати храм Божий і вірувати в Господа нашого Іiсуса Христа, довіряти та бути з ним в молитві, справі, вчинку…

Наповнені філософським мотивом рядки «Умереть, чтобы жить» з однойменного твору невимушено змусили кожного замислитися над життям, його змістом та сенсом і закликали вміти достойно покидати землю для життя вічного …

«…Умереть, чтобы жить,

Чтобы с Господом быть…

На кресте всех простить,

И простить, как Христос возлюбить…»

Заспівав отець Шинкарук в дуеті і з Петром Романцевим, лауреатом багатьох авторських пісенних конкурсів й фестивалів. Батьківська пісня Романцева «Пожелание» молоді, яка одружується, стала, дійсно, настановою до гарного, щасливого сімейного життя.

«…Как отец своим примером

Сможет сыну показать:

Быть мужчиной – это значит

Первым женщину прощать…

…Так и мать своей дочурке

Может тоже показать,

Как убить в себе обиды

И до ночи мужа ждать…»

І кожна пісня Петра Романцева містила в собі великий повчальний зміст, як і поетичні мелодійні рядки Михайла Кухара з Макарова. «Сорок», «Боже,  милостив буди мне грешному»,  «Матушка», «Печаль моя», «Молитва Иисусова» – ці пісні наповнили новим почуттям нетлінної радості й небесної тиші…

…Не просто музика, а сила духу й проповіді, що пробуджує найкращі душевні якості людини – так можна було назвати витвори митця з Мінська, поета і насамперед мами – Тетяни Дашкевич. Сказати, що Тетяна людина талановита – це замало. Дивний, чарівний голос, безумовне музичне, композиторське обдарування, і особливі ноти, що відрізняють білоруську гостю від інших виконавців – напевно, так співає душа – все це ставить її в ряд найпомітніших музикантів і виконавців нашого часу. Завітала співачка разом зі своєю донечкою Марією, яка теж виконала декілька пісень, дитячих, мрійливих, написаних її матусею. Пісню мами і доні «Цветы» співали всі глядачі. Адже її, здається прості слова: «Чтобы пела душа, чтобы бились сердца, чтобы мы собирались во имя Творца…», стали символом восьмої «Утренней зари». «Может скажете вы – эта песня проста. Пусть порадует вас простоты красота…» І це дійсно так…

Поділився надбаннями своєї душі і автор пісень та композитор Дмитро Долгов. Його пісні відрізняються блискучими мелодіями. Прості, але разом з тим глибокі за замістом, твори Дмитра підкорюють серця слухачів і живуть в них завжди. Дмитро – творець Київської школи бардів, де проводяться заняття і концерти. Пісня «Колискова для ангела» настільки сподобалася за всі роки фестивалю «Утренняя заря», що цього року запросили її автора, аби він сам її виконав для коростенців. І не лише її: присутні мали змогу почути достойні авторські доробки у виконанні Долгова відомих виконавців таких як Володимир Висоцький та Булат Окуджава. А пісня «С Украиной в крови» лише продемонструвала, наскільки патріотичний та єдиний наш народ!

З несамовитим фурором овацій глядачі зустрічали кобзаря та бандуриста Василя Жданкіна та його доньку Анастасію. Василь був учасником фестивалю у 2009 та 2013 році, і з того часу його ім’я стало рідним і близьким кожному коростенцю, шанувальнику давньої музики. Жданкіни «привезли низький уклін всім від святої гори Почаївської». Знані українські народні пісні, балади й романси, жартівливі застільні та до болю ліричні… Присутні  не один раз кричали «Браво!» талановитій родині.

Після того, як всі разом артисти виконали фінальну сербську пісню фестивалю та гімн православній вірі «Вэра вэчна», міський голова Володимир Москаленко вручив дипломи, квіти й подарунки учасникам православного свята музики та пісні.

На останньому в своєму житті фестивалі «Утренняя заря» його засновник та організатор протоієрей Олександр Воронцов нагадав, що «мы призваны к радости, несмотря на все скорби и испытания, выпадающие на долю каждого из нас. Этой радостью пронизана православная вера, радостью победы над смертью…».

Так і виконавці й організатори вже восьмої «Утренней зари», незважаючи на всі труднощі сьогодення і час сурових випробувань, прагнули подарувати слухачам радість. Щоб в душах всіх запанували добро і любов, щоб не було місця ненависті й зневіри, щоб ми зміцнювалися надією і молитвою до Господа – Творця і неба, і землі.

Світлана БАРАНОВСЬКА, газета «Іскоростень»

Об авторе

olga_olga administrator

Оставить ответ

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.